
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 6 ppm/°C |
| Output Voltage | 6.9 V |
| Initial Accuracy | 0.29 % |
| Shunt Current | 15 mA |
| Output Type | Fixed |
| Cathode Current | 600 µA |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
